Cygara Principle - Niesamowita Dominikana.

Cygara Principle - Niesamowita Dominikana.

Cygara Principle


Darren Cioffi

Darren Cioffi, twórca marki Principle Cigars dorastał w Long Island (Stany Zjednoczone). Już w czasach szkoły średniej wykazywał silne zainteresowanie historią. Kolekcjonując antyki, takie jak książki, czy zegary, później angażując się w handel nimi. Niedługi czas później dorobił się własnego sklepu z antykami, gdzie pracował w tygodniu, a weekendy spędzał w Nowym Yorku, wystawiając na sprzedaż swoje eksponaty na tamtejszym targu staroci, zwanym Annex.

Rozwijając swoje zainteresowanie w kierunku historycznych dokumentów i wyrobów papierniczych trafił na początek swojej pierwszej obsesji – zabytkowej oprawy graficznej związanej z cygarami (projekty ringów, oraz opakowań zbiorczych), która na początku XX wieku przeżywała swój prawdziwy rozkwit. Mając świadomość ich unikalnej wartości, Cioffi dokonał pełnego rozeznania wśród wczesnych projektów cygarowych marek. Od tamtego czasu zbudował najbardziej obszerne archiwum tychże na świecie.

Cygara Principle
Cygara Principle

Tropienie najciekawszych okazów zrodziło kolejną obsesję, którą stały się wyprawy poszukiwawcze. Zabierały one coraz więcej czasu ,weekendowe wyjazdy do Europy, oraz tułaczka po Karaibach stały się normą i przyniosły sieć nawiązanych przyjaźni w 50 krajach. Spędzając czas wśród ludzi z branży, pokonując setki mil w poszukiwaniu swoich skarbów, Darren Cioffi odnalazł swoją trzecią obsesję, którą stały się same cygara. Jak to w przypadku tak głębokiej formy zainteresowania bywa – zdecydował się spróbować wszystkiego. Nie ograniczając się do produktu lokalnego, wychodząc poza standardy, palił cygara zewsząd – od klasyków po wszelkiej maści dziwadła, próbując dogodzić swoim gustom.

Zanim Cioffi wziął sprawy w swoje ręce, tworząc blendy i produkując własne cygara (Cygara Principle), dzielił się swoją do nich miłością z przyjaciółmi, rodziną, a później z najbardziej istotnymi współpracownikami. Po około dekadzie od narodzin tego uczucia powstała marka Principle Cigars, którą z pełnym przekonaniem Darren utożsamia ze swoim nazwiskiem, tworząc cygara wyrafinowane na tyle, że ich ilość jest zawsze mocno ograniczona.

Wykorzystując swoje doświadczenie i naturalną zdolność do wyszukiwania rarytasów, selekcjonował jedynie najwyższej jakości, odpowiednio starzony tytoń z całego świata. Nie pozwalał sobie na jakąkolwiek drogę na skróty – praktykę, której świadkował nawet wśród marek butikowych. Ostatecznie, w 2013 roku poznał Hendrika Kelnera, który przekonał go, że nawet przy tak wymagającej filozofii możliwe jest, by mógł dzielić się swoimi cygarami w szerszym zakresie. Obaj panowie założyli, że jeśli dysponować będą odpowiednią ilością tytoniu, by wyprodukować 1000 cygar Principle danego blendu, będzie to liczba ostateczna.

Cygara Principle

W 2014 roku Darren zyskał rozgłos w środowisku wygrywając, jako pierwszy Amerykanin,  Mistrzostwa Świata w Paleniu Cygar. Od tamtego czasu pięciokrotnie ustalał nowe rekordy w wolnym paleniu i wygrywał w krajowych turniejach w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Niemczech, Francji, Serbii, Chorwacji, Danii i Szwecji. W pełni poświęcony przedsięwzięciu, nie chodząc na skróty, osiąga kolejne sukcesy, czego dowodem jest jakość, którą oferuje Principle Cigars.

Produkcja cygar Principle Aviator jest mocno limitowana – część formatów powstaje w ilości tylko 10 sztuk dziennie. Liść okrywowy i wkładka tego cygara to tytoń dominikański, zwijacz również, jednak z dodatkiem liścia peruwiańskiego. Aviator jest cygarem o średniej mocy, w którym dominują nuty ziemiste i skórzane, oraz dyskretna słodycz. Mimo sporej ilości tytoniu, konstrukcja daje dobry ciąg i równe spalanie.

Cygara Principle w naszej ofercie:

Cygara Principle Frosty Monkey Petit Corona
Cygara Principle The Aviator Envoi
Cygara Principle The Aviator Cochon Volant
Cygara Principle Gold Blend Limited Edition Toro
Cygara Principle The Aviator Vainqueur
Cygara Principle The Aviator Grande Pyramide