Montecristo Special 80 Aniversario

Montecristo Special 80 Aniversario

Montecristo Special 80 Aniversario

Cygara Montecristo Special 80 Aniversario to niepowtarzalny format specjalnie dobrany przez Habanos S.A. by upamiętnić założenie legendarnej marki w 1935 roku. Cygara tej ekskluzywnej edycji zostały ręcznie zwinięte z liści pochodzących z najlepszych plantacji Vuelta Abajo (Pinar del Rio). Blend ten odznacza się wyjątkową mocą i został stworzony z myślą o palaczach, którzy cenią sobie niezwykle intensywne doznania.
Montecristo 80 Aniversario przypadnie do gustu tym, którzy czerpią przyjemność ze sporego obwodu ringa, ujawni się jako cygaro intensywne, ale i świetnie zbalansowane.

Ta pamiątkowa edycja prezentowana jest w ekskluzywnej skrzynce z kubańskiego drewna, o eleganckim, lakierowanym wykończeniu, które podkreśla krawędzie unikalnego projektu. Skrzynka wyróżnia się również dzięki zdobnemu w złocenia logo marki Montecristo, które konsekwentnie nawiązuje do tego, które znaleźć można na samym ringu cygara. Wyjątkową okazję akcentuje dodatkowy ring, który przypomina o 80-tej rocznicy.

Montecristo

Montecristo jest najbardziej znaną i możliwe, że najbardziej docenianą kubańską marką, która dla wielu stanowi wzorzec smaku tamtejszego cygara. Jej nazwa jest zainspirowana powieścią “Hrabia Montecristo”, pióra Aleksandra Dumas – niezmiernie popularną wśród torcedores, pracujących w fabryce H. Upmann (Havana), gdzie marka powołana została do życia w 1935 roku.
Początkowo historyczny wachlarz formatów obejmował numerację 1-5. Stopniowo poszerzana oferta objęła takie formaty, jak Edmundo, które cechował większy, niż dotychczas obwód ringa. Edmundo doczekał się kontynuacji różniących się długością, po czym w 2009 roku powstała linia Montecristo Open, cechująca się lżejszym blendem. W 2013 roku pojawiła się edycja Montecristo Petit No.2, łącząca doznania linii klasycznej przy jednoczesnym krótszym wymiarze czasowym palenia.

Cygara Montecristo zwijane są wyłącznie z najlepszego tytoniu z kubańskiego regionu Vuelta Abajo. Obydwa blendy tej klasycznej marki zapewniają przyjemność z palenia zarówno tym bardziej, jak i mniej doświadczonym entuzjastom cygar.

Pełna oferta kubańskich cygar linii Montecristo dostępna jest na naszej stronie www.tabakonline.com