Nawilżacz Ceramic Leaf

Nawilżacz Ceramic Leaf

Ceramic Leaf

Nawilżacz. Wyschnięty tytoń jest bolączką każdego entuzjasty puszczania dymków.

Ceramiczny nawilżacz Akan Ceramic Leaf (Rebel Humistone) jest odpowiedzią na tą niedogodność. Bywa, że idąc daleko w zainteresowaniu tytoniem zaczynamy gromadzić różne jego rodzaje. O ile zamknięte szczelnie przez producenta paczki, czy puszki, pozwalają na przechowywanie ich zawartości przez nawet bardzo długi okres, o tyle tytoń w raz otwartym, rozszczelnionym opakowaniu swojej świeżości i odpowiedniej wilgotności już długo nie utrzyma. Dobrym rozwiązaniem jest oczywiście przekładanie tytoniu do słoików, ale i w tym przypadku bywa, że z czasem zdradzają one niedostateczną hermetyczność.

Nasza spora kolekcja przeróżnych tytoni (a zwłaszcza tych, które czekają długo na specjalną okazję, lub po prostu dojrzewają) narażona jest na utratę wilgotności. Suchy tytoń jest ostry, spala się bardzo szybko i swoim smakiem odbiega mocno od świeżego, lub poprawnie przechowywanego. Dlaczego? Wraz z wilgotnością naszego ulubionego tytoniu ucieka cała jego „dobroć”, czyli olejki eteryczne, zarówno te naturalne, jak i dodane przez producentów, jak to bywa w przypadku tytoni fajkowych.

Ceramiczny kamień nawilżający Rebel Humistone pomaga rozwiązać tego typu problem, lub zminimalizować jego efekty. Jest bardzo prosty w użyciu i nadaje się do wielokrotnego zastosowania. Reszta jest już kwestią cierpliwości. Nasz przesuszony tytoń warto przełożyć do pojemnika, w którego szczelność nie mamy powodów wątpić, a w tym czasie kamień Akan Ceramic Leaf (Rebel Humistone) już nabiera wilgoci. Jak? Wystarczy zamoczyć go w wodzie na ok 3 minuty, a po wyjęciu zawinąć w papier, lub folię, by nie miał bezpośredniego kontaktu z tytoniem. Umieszczamy kamień w pojemniku z tytoniem, zamykamy i czekamy na efekty.

Prawdą jest, że wysuszony w sensie ostatecznym i ścisłym tytoń nie odzyska pełni swojego profilu smakowo-aromatycznego, ale jest szansa na jego ratunek. Tytonie, które nie straciły z kolei całej swojej wilgotności po takim zabiegu wracają do życia – bywa, że bez uszczerbku.

Akan Ceramic Leaf (Rebel Humistone) jest wykonany z naturalnej gliny – materiału, który nie wpłynie na aromat tytoniu i jest chemicznie obojętny, nie wprowadzi więc zmian w jego właściwościach, poza tymi pożądanymi. Nadaje się również do stworzenia tymczasowych warunków do przechowywania cygar.

Wymiary: 55mm x 35mm x 7,5mm.
Przeznaczenie: nawilżanie tytoniu i cygar.
Podana wartość to: cena jednego nawilżacza.